6 Kasım 2011 Pazar

1. İzmirli Yemek Bloğu Yazarları Buluşması

Blog yazmanın bana keyif verdiğinden bahsederim sık sık. Sadece yemek yapmak değil zevk aldığım... Çok sık giremesem de, mutfakta vakit geçirmekten, birşeyler yapıp sunmaktan, bunları fotoğraflayıp, yazıya dökmekten keyif alırım.
Ama malumunuz Vakit Buldukça...
Bu işin keyif aldığım diğer bir yönü de, benimle aynı hobiyi paylaşan arkadaşlarla biraraya gelmek. İki yıldan bu yana, çok güzel insanlarla tanıştım. Daha çok firma etkinliklerinde bir araya geliyoruz yemek blog yazarları ile. Ama hem mail grubumuzdan hem de facebook grubumuzdan sürekli iletişim halindeyiz.
Bu arada yazar kelimesi bana biraz iddialı geliyor aslında. Blogda da olsa bir yazma olayı var neticede, ama asla yazarlık değil bizim yaptığımız. 'Blogger' da Türkçe bir kelime değil. Blog yazarı diyoruz mecburen...
Geçtiğimiz pazar günü bu güzel insanlarla biraraya geldik. Firma etkinliklerini beklemeyelim, bu işi gelenekselleştimek için de buluşmamıza ''1. İzmirli Yemek Bloğu Yazarları Buluşması'' diyelim dedik. Sevgili Tülay, İsmet, Petek, Sedef ve Figen bizlere çok keyifli bu toplantıyı organize ettiler. Buluşma yeri olarak da Girne'de Sedef'in de işletmecisi olduğu 'On A Cafe'yi tercih ettik.

Her katılımcı bir çeşit ikram yaparak geldi. Sedef de bizler için mantı hazırlamıştı. Yemek yapmayı sevenler biraraya gelince, keyifli olduğu kadar bol kalorili de birgün oldu.

Ben de istek üzerine, kısır yaparak gittim.


Buluşmamıza birçok firma destek vererek renk kattı. Lezita, Dr Oetker, Yonca Gıda,  Özlem Demircan Prodüksiyon, Karanlık Oda Fotoğraf Merkezi, Kırmızı Kadın Dergisi, Tupperware, Pınar...

LEZİTA'ya geçtiğimiz mart ayında gerçekleştirdiğimiz fabrika gezisinden sonra, LEZİTA ürünlerini daha güvenle tüketmeye başladım. Tavuk, yumurta ve işlenmiş ürünler..  Özellikle siyah tabaklarda satışa sundukları özel ürünleri denemenizi tavsiye ederim.  Pazar günü LEZİTA'dan Burcu Hn., Gülşah Hn., Mine Hn. ve Besime Hn ile tekrar biraraya geldik. Birbirinden lezzzetli kroketleri, kendi elleriyle hazırlayıp, bizlere sundukları için de ayrıca çok teşekkür ederiz, ellerinize sağlık!


Dr.OETKER benim gibi tatlı düşkünü birisi için vazgeçilmezlerden. Her ne kadar birçok tatlıyı kendimiz yapabiliyor olsak bile, özellikle zamanla yarıştığımız yaşam koşuşturmasında Dr. OETKER'in çeşit çeşit ürünleri mutfağımızı renklendiriyor. Üstelik her zaman lezzet ve sunum garantili...
Buluşmamıza katılıp, bizi bilgilendiren Emine Hanım ve Arzu Hanım'a da çok teşekkürler. Bizlere bundan sonra, farklı platformlarda da biraraya geleceğimizin müjdesini verdiler. Heyecanla bekliyoruz..

 
Etkinliğimize DEMİRCAN PRODUKSİYON Özlem Demircan'ın 3 güzel tablosu da renk kattı.
Çok şeyler anlatan, 3 etkileyici  fotoğraf...
Özlem Demircan Afrika'da geçirdiği bir aylık sürede çektiği fotoğraflardan ''Pamuk  İpliğindeki Yaşamlar'' konulu bir sergi açarak, gelirin tamamını UNICEF'e bağışladı. Bu güzel sergiden  3 büyük boy tablo da, çekiliş sonucu 3 arkadaşımızın oldu.
 

YONCA GIDA, bizi yanlız bırakmayan diğer firmalarımızdan biri. Sıvı yağ, konserve ürünler, ketçap, mayonez, salça ve turşu ürünleriyle kalitesini kanıtlayan  memleketimin işletmesi :) Malum Manisa firması..  Bizlere denememiz için gönderdikleri fesleğenli makarna sosunu denedim, özellikle öneriyorum. Cana Hanım'dan Ayşe Tüter ile yapılacak etkinliklerin müjdesini aldık. Desteği çin Cana Gedik hanıma çok teşekkürler...


Sevgili Zeynep bizi yeni bir dergi ile tanıştırdı. Rengarenk bir dergi KIRMIZI..
Bağımsız kadın dergisi RENGARENK KIRMIZI'DA 7 dergi bir arada... Yaşam, Anne-Çocuk, Kişisel Bakım, Yemek, Moda, Kariyer ve Şehir..
Aradığınız pek çok şeyi bulacaksınız..


Yemek Blog Yazarları için yemek yapımı kadar, yemeğin sunumu ve işin fotoğraflandırma kısmı da çok önemlidir. Yemeğin lezzeti, fotoğrafla  geçer okuyucuya..
KARANLIK ODA FOTOĞRAF MERKEZİ, 1 katılımcıya  ücretsiz Temel Fotoğrfçılık Eğitimi   verdi.


 
TUPPERWARE kalitesi ve kullanım kolaylığı ile tüm hanımların gözdesi. Güzel hediyeleri için teşekkürler.

Ayrıca gönderdikleri içecekler için PINAR'a  da çok teşekkürler...

Günün değerlendirmesini yaparken, buluşmalarımızı küçük birer Sosyal Sorumluluk Projesi'ne dönüştürebileceğimiz konusuna da değindik. Belki yaptıklarımızı kermes düzenleyerek satabileceğimizi, elde ettiğimiz gelirle ihtiyacı olan çocuklara yardım edebileceğimizi düşündük. Ya da yılbaşında ihtiyacı olan çocuklar için ayakkabı, mont gibi hediyeler alıp ve kurabiye kek vs. yaparak okulda onları sevindirebileceğimiz de alternatifler arasındaydı. Herbirimiz  önceki tecrübelerimizi paylaştık.
Sonuç olarak az yada çok birşeyler yapılması hepimizin arzusuydu.

Tülay , İsmet ve Petek'e bu güzel organizasyon için, Sedef'e On A Cafe'deki mükemmel ev sahipliği için, Figen'e her daim desteği ve güzel fotoğraflar için çok teşekkürler.
Her ne kadar arada buluşmalarımız devam edecek olsa da, Geleneksel 2. buluşmamızı Mayıs ayında yapmaya karar verdik. Bayrağı Elvan, Çiğdem, Serap ve ben devraldık.
Şimdiden kolay gelsin..

7 yorum:

tarih84 dedi ki...

Gün güzel, sizlerle olmak keyifliydi. Hazırlanan tatlar ayrı lezizdi. Umarım mayıs öncesi de bir geleneksel toplantı daha olur ben çok seviyorum sizlerle geçen vakitleri:)

İyi bayramlar:)

Seçil / Yemek Aşkı dedi ki...

bu güzel dostluklarınızın her daim sürmesi dileğiyle.. iyi bayramlar..

zeynep -ipek butik pasta dedi ki...

Eserciğim,çok güzel anlatmışsın,gerçektende harika bir gündü,yaptığın kısırada bayıldım,ellerine sağlık.
sevgiler...

Muhterem'le Afiyetle dedi ki...

Tebrik için geç kaldım biliyorum ama sağlıklı ve huzurlu daha nice bayramlara...

lezzetkahvesi dedi ki...

Kısır nefisti canım deyim yerindeyse "Tam kıvamında" ellerine sağlık. Tekrar bir araya geleceğimiz zamanı heyecanla bekliyorum.
Sevgilerimle,

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Çok güzel bir gündü bence de Esmacım..Allah kısmet etsin inşallah da, Mayıs'ta bizde buluşalım ve yine Allah kısmet etsin ki mahçup olmayalım..Sevgiler tatlım..

Tülay- hepleziz.com dedi ki...

Esma'cığım çok güzel anlatmışsın, nice güzel toplantılarda buluşmak dileğiyle sevgiler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...